Сіроманці долучились до відзначення «Дня Пласту 2017» в Чернівцях

У Чернівцях наприкінці травня відбувся «День Пласту» – захід, присвячений 105-й річниці з часу створення нашої організації. Комендантом заходу був сіроманець ст. пл. Андрій Канак, а бунчужним ст. пл. скоб Андрій Федоренко – новий прихильник куреня. Святкування розпочалось традиційно з молебню у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, звідки Чернівецькі пластуни та гості свята вирушили вимаршем центральними вулицями столиці Буковини, а основне дійство відбувалося в центрі міста на Соборній площі.

Під час офіційного відкриття «Дня Пласту» відбулися традиційні пластові церемоніали: складання пластової присяги, іменування новаків та однієї старшої пластунки-прихильниці. Також найактивнішим пластунам-юнакам станиці вручили відзначення УПЮ.

Для учасників і гостей заходу пластуни організували наметове містечко з різноманітними активітетами. Тут вчили складати намет і в’язати вузли, демонстрували цікаві хімічні експерименти, в інформаційному наметі розповідали, що таке Пласт, а поруч юначки з куреня ч.74 ім. Ірини Вільде пропонували скуштувати випічку власного приготування. Також присутні грали в настільні ігри, їздили верхи на коні, випробовували свої сили і вміння на імпровізованій переправі. А партнери з Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій розповідали про свою роботу, показували техніку і кожному, хто бажав, дали можливість спробувати себе в ролі пожежника. Цей захід вже став традиційним в Чернівцях, і завдяки йому жителі міста можуть зблизька побачити Пласт як організацію та поспілкуватись із пластунами.

cт. пл. скоб Андрій Федоренко
cт. пл. Андрій Канак, СМ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *