У Львові відбулась чергова Мала Рада Української cтежі «Сіроманців»

28-29 жовтня 2017 року у Львові відбулась чергова Мала Рада Української Стежі “Сіроманців”. Участь в Раді взяли 27 Сіроманців із п’яти зграй (Степової, Карпатської, Підкарпатської, Подільської та Наддніпрянської). Рада пройшла в дружній атмосфері та була плідною на ідеї, а наступний рік було проголошено Роком Сіроманського Побратимства.

IMG_9609

Розпочали Малу Раду спомином та хвилиною мовчання в пам’ять побратимів, що відійшли на Вічну Ватру: Вовка Юрія Клюфаса, Вовка Любомира Явного та трагічно загиблого Вовка Володимира Федорчука.

Після зачитання Привітів з-за океану від Племінного проводу та Містоплемінного Юрка Леськіва товариство перейшло до розгляду питань ради. За провід звітував Вовк Володимир Посівнич, який лише минулого року перейняв посаду від “старожила” Юрка Леськіва. Рік був плідним на сіроманські проекти, побратими зі всіх зграй брали активну участь в житті своїх осередків, успішно проведено зимову мандрівку, табір “Вовча Школа” проведено на високому рівні, в його часі відбулась Сіроманська Зустріч, члени стежі брали активну участь в організації та проведенні ЮМПЗ, ведеться робота із догляду за могилою нашого патрона Андрія Гарасевича.

Зграйові відзвітували за діяльність своїх зграй, а Наддніпрянці презентували всім свій зграйовий тотем.

IMG_9730

Товариство подякувало проводу за виконану роботу. Після надання діловодам абсолюторію товариство перейшло до обрання нового стежового проводу. На наступну каденцію було обрано:

  • Стежовий – Вовк Володимира Посівнича
  • Писар – Вовка Віталія Яцишина
  • Скарбник – Куцохвостого Назара Хороза

IMG_9522

IMG_9697

IMG_9688

В часі Ради було прийнято багато рішень. Складено план діяльності на наступний рік, обрано Вовка Івана Сприня на посаду референта Вовчої Школи, Куцохвостого Романа Вакиряка на посаду “Традиціонала” (хранителя традицій). Успішну апробацію пройшла нова система здобуття сіроманцями курінних ступенів. Наступний рік проголошено “Роком Сіроманського Побратимства”.

IMG_9566

 

IMG_9693

Після розгляду всіх важливих питань розпочалася Рада Вовків.

Радою Вовків прийнято рішення:

  • іменувати Сіроманським Гостровухом старшопластуна Данила Матюшенка
  • іменувати Сіроманськими Куцохвостими Гостровухів Андрія Ольховика, Юліана Матичака, Олександра Шарка, Петра Віняра, Назара Хороза, Богдана Іванька
  • іменувати Вовками Куцохвостих Назара Сухорончака та Романа Вакиряка

IMG_9655

IMG_9699

Поки Вовки раду радили, Гостровухи та Куцохвості готували розваги на ватру. Після іменувань побратимів, що досягли наступних ступенів, розпочалась традиційна ватра.

Другий день Ради розпочався із Богослужіння, яке провів Вовк Володимир Геншляк (о. Елевтерій). Після обговорення решти важливих питань відбулося урочисте закриття Ради. Сповненні завзяття і натхненні Сіроманським товариством побратими роз’їхались по своїх осередках, щоб і далі працювати на благо Пласту, в Україні та за її межами.

Більше фото шукайте тут

Вовк Віталій Яцишин
Фото: Вовк Тарас Щепаняк

IMG_9584

 

IMG_9485 IMG_9621 IMG_9581 IMG_9568 IMG_9539 IMG_9528

Хирівські Cіроманці долучились до організації станичного табору «Школа Axis»

Хирівські сіроманці ось уже вкотре проводять станичний табір. Цього року місцем проведення табору стало урочище Смеречина, що неподалік села Терло, тематика табору – УПА. Проте, комендант Наталя Прунчак і ад’ютант (заступник по програмі) Гостровух Петро Віняр вирішили здивувати гутірками із застосуванням сучасних технологій: квадрокоптер та гелікоптер на радіоуправлінні. Окрім цього діти самі складали планери і запускали їх застосовуючи принципи аеродинаміки. Ще однією новинкою було запровадження грошової системи «бофонів», які вони отримували за активність у таборовому житті, та за них таборовики радо купували солодощі.

Не порушуючи традиції Вовк Олесь Терлецький зробив смугу перешкод з використанням елементів техніки пішого туризму і організував крутезний лисячий біг дистанцією у 3 км.

Ну і, звичайно ж, не обійшлось без несподіванок – через зливу в передостанній день табір був змушений переїхати у школу, що знаходиться в селі неподалік. Та навіть злива і негода не завадили пластунам залишитись щасливими та задоволеними від їхніх традиційних щорічних розваг – станичного табору.

Сіроманці на Троляндії

З 22 – 29 червня 2017р.Б. для Бучацької Станиці відбувся Новацький табір «Троляндія: щастя в середині у кожного з нас». Так як кожного року, так і тепер провід табору очолив комендант братчик Ведмідь, він же Вовк Володимир Геншляк, СМ., а також Куцохвостий Святослав Павлишин, СМ. – виховник рою та інструктор з вмілості.

На таборі були не тільки Сіроманці, але і наші подруги «Ластівки» та інші виховники. Справді як підказує досвід, гарний провід – це запорука гарного табору та взаємо розуміння і підтримки.

Табір пройшов в с. Зарваниця, Теребовлянського р-н., Тернопільської обл., на території Колегіуму «Знамення», на якій можна не тільки гарно відпочити, але провести час з користю, як для тіла так і для душі. Бо саме програма була настільки насичена і переповнена, що новацтво ледве встигало бігати від одного заняття до іншого. Привілей бути Тролем – це бути найактивнішим в співі, іграх, в майстерках та ОБНІМАШКАХ!

Не зважаючи на те, що час-від-часу «плакали» хмарки, табір пройшов на УРА! Чому? Бо це було видно по лицям задоволеного новацтва. А якщо задоволене новацтво, то і задоволені виховники та провід табору. Бо найбільша радість для Коменданта – це бачити радісне та усміхнене лице своїх таборовиків і задоволене лице батьків після закінчення табору.

 

Братчик Ведмідь,

він же Вовк Володимир (о.Елевтерій, ЧСВВ) Геншляк, СМ.

Сіроманець серед Цікавих Городян

Минулого тижня в Хмельницькій окрузі відбувся табір УПН 2017 для Станиці Кам’янець-Подільський, в якому новаки з підготовчих Гнізд «Устимові друзі» та «Бабусина скриня» таборували в с. Смотричі, Дунаївського р-н., Хмельницької обл.

Табір УПН 2017 мав цьогорічну назву «ЦІКАВІ ГОРОДЯНИ або про пухнастих та повзучих, про летючих та кусючих». Метою табору було навчити жити серед маленьких жителів нашої планети: рибки, мишки, хом’яки, папуги. Щоб в такий спосіб заохотити дітей до відповідальності за своїми «маленькими підопічними». Новацтво зрозуміло, що друзі молодші теж потребують опіки та піклування в особливий спосіб.

Табір був насичений стислою програмою, що заставляло дітей бути в постійному напружені, що не було ані вільної години на відпочинок. Також, табір насичений різними цікавинками: вмілостями, тереновими та спортивними іграми, майстерками

Теж діти старалися віднайти загубленого папугу Петрика на мандрівці до скель Сокола. Тому діти старанно і дбайливо шукали 🙂

 

Сіроманці долучились до відзначення «Дня Пласту 2017» в Чернівцях

У Чернівцях наприкінці травня відбувся «День Пласту» – захід, присвячений 105-й річниці з часу створення нашої організації. Комендантом заходу був сіроманець ст. пл. Андрій Канак, а бунчужним ст. пл. скоб Андрій Федоренко – новий прихильник куреня. Святкування розпочалось традиційно з молебню у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, звідки Чернівецькі пластуни та гості свята вирушили вимаршем центральними вулицями столиці Буковини, а основне дійство відбувалося в центрі міста на Соборній площі.

Під час офіційного відкриття «Дня Пласту» відбулися традиційні пластові церемоніали: складання пластової присяги, іменування новаків та однієї старшої пластунки-прихильниці. Також найактивнішим пластунам-юнакам станиці вручили відзначення УПЮ.

Для учасників і гостей заходу пластуни організували наметове містечко з різноманітними активітетами. Тут вчили складати намет і в’язати вузли, демонстрували цікаві хімічні експерименти, в інформаційному наметі розповідали, що таке Пласт, а поруч юначки з куреня ч.74 ім. Ірини Вільде пропонували скуштувати випічку власного приготування. Також присутні грали в настільні ігри, їздили верхи на коні, випробовували свої сили і вміння на імпровізованій переправі. А партнери з Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій розповідали про свою роботу, показували техніку і кожному, хто бажав, дали можливість спробувати себе в ролі пожежника. Цей захід вже став традиційним в Чернівцях, і завдяки йому жителі міста можуть зблизька побачити Пласт як організацію та поспілкуватись із пластунами.

cт. пл. скоб Андрій Федоренко
cт. пл. Андрій Канак, СМ